| Ionica101 a întrebat:

Buna la toți.
Am un telefon si ecranul e stricat, undeva la 25-30%,
Merge bine, nu ma supara, cu cît pot sa-l vind? In asa situatie?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde de modelul telefonului, de "cat vrei tu sa iei pe el", depinde de cel care cumpara, de piata existenta etc.

| Ionica101 explică (pentru CM7YRE):

Samsung J3 2016, as dori sa-l vind macar cu 800-900 lei, telefonul functioneaza bine, il am de 2 ani

| CM7YRE a răspuns (pentru Ionica101):

Sper ca ti-a intrat autocorect si nu esti unul din cei "99%" care iau un produs cu 100 ron nou nout si sper sa-l vanda dupa un timp de utilziare indelungat, chiar daca el e zgariat si outdated (degeaba se specifica "impecabi" si "merge bine" daca in ziua de azi aplicatiile au nevoie de mai mult). Telefonul specificat de tine e https://www.gsmfit.ro/catalog/product/view/id/97 500 ron nou nout, cum il dai tu cu atat, mai ales cu "ecranu e stricat, undeva la 25-30%"? Noroc in a-ti gasi "fraierul". Nu consider eu cat face, e lucrul tau, dar gandeste-te logic (daca poti intelege asta), n-ai cum sa dai ceva la pret mai mare de nou; se spune ca odata ce iesi cu el pe usa valoarea scade cu "25%", deci maxim 400 ron sa zicem, maxim, daca ar fi nou; plus, in starea in care zici ca este..nu stiu cine iti da mai mult (poate nici chiar atat) de 100 ron in ideea in care un pret in jurul caruia "vechiuleaza" pe olx e 200-250 ron (ceva tot "fara zgarieturi...merge impecabil" etc). Succes!

| Ionica101 explică (pentru CM7YRE):

800 lei Moldovenesti, nu RON

| CM7YRE a răspuns (pentru Ionica101):

Daca-s MLD da-i inainte! Pe-acolo probabil; pe-acolo o sa iei pe el.

| user5452346 a răspuns:

Asta depinde si de pretul telefonului, de cat timp il ai, cat de bine functioneaza, cat de bine arata restul telefonului.

| Ionica101 explică:

Vreau un alt telefon mai puternic