| andradapisi389 a întrebat:

Lucrez in angla vreau sa stiu daca pot face un credit pentru o locuinta in Romania. Sunt de 2 ani in Anglia si vreau sa mai raman sa lucrez in Anglia si in Romania sa iau o garsoniera, pot opta pentru o rata?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt destul banci care accepta venituri din afara

| RoCkKiD a răspuns:

Daca in acolo lucrezi cu acte e posibil dar aveand in vedere situatia cu iesirea UK din UE, nu stiu care e politica de risc a bancilor.

Avand in vedere ca e posibil sa expulzeze multi imigranti e posibil ca bancile sa nu fie dispuse sa riste daca ala e sigurul tau venit.

| Panamax a răspuns:

Daca girezi cu locuinta si dai un avans nu cred ca sunt probleme.

| Yuoia a răspuns:

Daca lucrezi cu carte de munca, aduci dovada venitului, da ai sanse.