| Anonimus2022 a întrebat:

Bună. Sper ca această categorie să fie potrivită pentru întrebarea mea.

În curând, îmi voi deschide un mic restaurant, iar acum mă gândesc la un nume potrivit pentru acesta.

Precizez faptul, că am câteva idei, însă nu prea îmi plac.

De aceea, am ales sa pun această întrebare aici.

Îmi puteți da va rog niște idei de nume ( pentru restaurant )?

Restaurantul nu va avea un specific anume. Va avea Pizza, burgeri, preparate din pește, carne de porc, grătar, etc ( și ce se mai găsește la restaurante în general ) + meniul zilei, poate contează și asta la numele restaurantului.

Nu doresc răspunsuri, care sa i-a această întrebare la mișto.

Doresc răspunsuri serioase!

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Spune ceva si despre locatie. Uneori se potriveste un nume care indica locatia, gen Debarcader, Crâng, etc.

| smmmmmragee a răspuns:

O poreclă. Dacă ai un copil, poți să numești restaurantul după o poreclă a copilului tău, spre exemplu "Dutu pizzeria" (doar un exemplulaughing
Sau ce zici de Little Moment? "Pretious", "Gostoso", "La (numele tău), "(numele tău) Place". Sunt foarte multe, nu te gandi prea mult.