| decka a întrebat:

Proiect cls aX-a la Anteprenoriala "Plan de afacere". Daca as putea sa deschid aceasta firma ati veni sau ati dori sa incercati un astfel de local? De ce?

InBoxKaraoke este o firma a carei principala afacere este in sectorul servicii, respectiv un restaurant. Acesta se doreste a fi deschis in orasul Ploiesti si va oferi servicii de o calitate deosebita de cele ale restaurantelor concurente.
Preturile vor fi mai mici decat cele ale restaurantelor concurente.
In plus, meniul restaurantului va contine produse specifice diferitor zone ale lumii pentru a satisface toate gusturile clientilor. Desigur predominante vor fi produsele cu specific romanesc, preparate din ingrediente naturale si de cea mai buna calitate.
Restaurantul KaraOKe va fi cea mai buna alegere atunci cand clientul doreste o seara relaxanta si amuzanta alaturi de prieteni si nu numai. Diversitatea nu se manifesta doar in cadrul meiului, ci si in cadrul salilor de karaoke care ofera o gama larga de melodii ce cuprind mai multe genuri muzicale. Aparatele performante asigura o calitate foarte buna a sunetului si a vizibilitatii versurilor. Clientii nu vor trebui sa-si faca griji ca sunetul se va auzi in afara salii deoarece ele sunt izolate fonic.

Toate acestea vor conduce la formarea unei imagini pozitive despre afacerea firmei, concretizandu-se in castigarea unei clientele fidele. Frecventarea acestui restaurant distinct va da clientilor sai ceritudinea unui serviciu deosebit.

Am avut de facut un chestionar si n-am idee pe cine sa intreb. Asa ca sper din toata inima ca nu veti raspunde cu rautate.

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Daca este un restaurant de lux merge cu:

,, din diferite zone ale lumii pentru a satisface toate gusturile clientilor"... daca nu te axezi pe specificul romanesc traditional!
Sau zonal de exemplu moldovean, ardelean...cum sunt casele in satul de vacanta in Mamaia nu? multa bafta!