| Abc899 a întrebat:

Buna ziua.
Am urmatoare problema.
Am cont la banca Sparkasse si zilele trecute m-am trezit ca am cardul blocat.
Pot sa fac cerere de alt card sau sa scot bani cu buletinul de la alta filiala? Nu mai locuiesc la adresa pe care mi-a fost emis cardul si filiala unde am contul deschis e departe
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti face nimic fara sa te duci la banca respectiva cu buletinul si sa i intrebi, chiar daca este departe faci un efort si mergi la ei, altfel nu vei putea scoate bani de la nicio banca daca ei ti au blocat contul, ei trebuie sa i ti arate motivul ai datorii sau credite ne achitate la ei?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai contul blocat nu cardul. Cardul este doar instrumentul cu care scoti bani din cont. Deci ai probleme cu contul. Mergi si rezolva problema.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca ai poprire la banca, de aceea ti-a fost blocat contul. Daca n-ai primit o instiintare de poprire mergi la orice unitate a respectivei banci si vei afla de ce ti-a fost blocat contul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda si mult succes.