| Robert_Robert_2002 a întrebat:

Salut, locuiesc in Germania si am deschis un cont la banca sparkasse pe data de 14.08, am primit salariu iar seara am facut aplicatia, problema este ca pe aplicatie imi arata sold 0€ dar cu cardul pot sa platesc.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aplicatia este realizata prost. Eu am de la BT pe telefon si vad mai repede miscarile decat pe aplicatia de pe computer.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-i spui Jassminei ca iar a dat un raspuns aiurea. Daca poti plati cu cardul inseamna ca au intrat banii dar la ea cu ganditul este mai greu! Eu nu pot sa-i spun ca atunci cand cineva o contrazice il blocheaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa platesti inca cu nimic, deoarece un cont bancar deschis vineri seara se a activeaza in 24 de ore odata, cu cardul emis.

Salariul intra in cont in 24-48 de ore dar numai numai in zile lucratoare (de luni pana vineri).
Deci, salariul iti va intra in cont cel mai probabil luni dupa amiaza sau marti!

| Robert_Robert_2002 explică (pentru Violleta2022):

Cu cardul pot plati dar pe aplicatie imi arata sold 0 asta inseamna ca pe card sunt bani doar ca nu arata aplicatia!