| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Bună ziua cum se face o cerere ofertă?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce mai exact cerere de oferta? Despre ce vorbim aici. Presupun ca esti pe economie/contabilitate/turism/educatie anteprenoriala sau ceva pe acolo.

| MihaelaDart a răspuns:

Ai un model direct pe acest site si sper sa te poate ajuta http://e-juridic.manager.ro/articole/acererea-de-oferta-68.html

Bula
| Bula a răspuns:

Se trimite o scrisoare /e-mail vanzatorului, solicitand oferta de pret pentru un produs /serviciu sau o gama de produse /servicii de ale lor, eventual specificand anumite conditii (de plata, de livrare, etc).

Din ofertele mai multor firme se poate alege care-ti convine cel mai mult.

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru anonim_4396):

Vreau să achizitionez in lift handicap de la o firmă şi nu scrie preţul scrie cerere ofertă! Sper că mă poţi ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Valentin_Vali_1998_1858):

Exact, se cere un cost, pret total, de unde se livreaza pana la destinatie, cu montare, si toate cele, ii spui exact in detaliu, poate gasesti la mai multe firme cum a spus si Bula.