| alexcuamare123 a întrebat:

Cam cat ar costa cel mai ieftin aparat dentar pe care ți-l poti pune pe dinții de sus?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Depinde Dacă vorbim despre aparat dentar fix sau mobil. Iar apoi prețurile mai depind si de oras, clinici/cabinete, eventual materialul din care este facut aparatul

| Frank51 a răspuns:

Aparatul fix de metal costă între 2-3000 lei pe arcadă.

| Dia37Andreea a răspuns:

Aparatul metalic fix poate costa intre 2000 si 2600 de lei (depinde de clinica. eu mi-am pus acum o luna tot sus (dar trebuie sa imi pun si jos) si a costat 2400 de lei. trebuie sa stii ca il vei tine in jur de 2 ani sau un an jumate si in fiecare luna vei merge la controale care pot costa intre 150 si 300 de lei. ce costuri mai sunt pana iti pui aparatul poate sa difere de la om la om pentru ca unii au nevoie sa isi scoata masele de minte, altii sa isi faca o curatare dentara totala etc. pe mine ma costa 250 de lei lunar si pana sa mi l pun am facut o operatie care a fost cam 400 de lei plus o curatare de 300 de lei.

| Zuzu1991 a răspuns:

O scobitoare... e un "aparat" dentar, NU!?!?