| Sarrc a întrebat:

Care e dobânda la rata Altex? 24 luni

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E fix cea a băncii sau IFN care acordă creditul; Altex e doar un magazin.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te referi la cardul BRD (Atentie! Nu BRD Finance.) ai pana la 40 de rate fara dobanda. Daca, insa, te referi la la creditul Credex acolo este dobanda si ai un calculator de rate din care poti vedea dobanda: http://bit.ly/2D1K6Ao Asta depinde si de valoarea produselor si durata finantarii. Daca te uiti mai jos dau si un exemplu in care valoarea dobanzii este de 37.85%. Asta, in 60 de luni, inseamna ca platesti mai mult de 100% din credit in 60 luni. Adica la 3500 lei platesti peste 7000 lei.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Vezi pe site-ul Altex, cred ca informatiile sunt specificate acolo, trebuie doar sa vrei sa le afli, nu sa munceasca altii pentru tine...