| rotarrr a întrebat:

Cat de sigur este sa-ti platesti factura la telefonia mobila pe site-ul operatorului?

Răspuns Câştigător
| laurbalaur a răspuns:

Da, in general sunt OK operatorii de telefonie la astfel de plati, nu au fost cazuri de frauda pana acum... dar nu se stie niciodata, o banca romeasca a avut o problema de fraudare online, phishing, mai exact.

8 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

Sansele de a lua "teapa" sunt foarte mici deci eu zic sa mergi pe mina lor.

| larysa a răspuns:

Depinde! mai intai informeazate daca site-ul este unul serios apoi poti face ce doresti!

tundenana
| tundenana a răspuns:

De ex eu platesc online orange-ul meu... pe webcare... e foarte usor si de ce nu sigur... faci un cont... si dupa aceea urmaresti pasii exact... toata problema e ca daca platesti online cu cardul banii intra in vreo 2 zile...

| tangrom a răspuns:

Si eu am platit factura la orange pe webcare si nu a fost nici o problema. eu cred ca e destul de sigur.

| catalinten a răspuns:

Eu platesc regulat la Vodafone prin internet (pe site-ul operatorului). Totul decurge simplu si sigur.
Singura data cand am intampinat o problema a fost cand am platit de doua ori (nu mi-au trimis confirmarea ca am platit sau a aterizat in Bulk Mail, apoi, dupa o ora, am mai platit o data - nu se semnaliza ca am platit deja). Mi s-a dedus din plata pe lunile urmatoare.

| Daniela_salajan a răspuns:

Eu nu am avut niciodata probleme, de obicei furnizorii mari au servicii de e-commerce securizate.

| monicaclaudia a răspuns:

Ei nu e riscul ca sa nu ajunga bani ) e riscul ca sa nu iti ia cineva codurile de pe card laughing cum se stie pe romani nu ii bate nimeni in clonarea catrilor de credit.)

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Daca in adresa unde platesti exista "https" e ok, daca nu, gandeste-te de 2 ori.