| Ferii a întrebat:

Câți bani poți scoate din jocuri 2d pe Android?

3 răspunsuri:
| FonAfon a răspuns:

Trebuie să faci un joc foarte bun pentru a scoate profit. Iar jocurile foarte cunoscute gratuite câștigă cred că cel mai mult, în general, din reclame.

| Rd79 a răspuns:

Cateva milioane de dolari pe zi?

| Bizon95 a răspuns:

De la nimic, la milioane pe zi
ca sa castigi bani TREBUIE sa faci un joc cu popularitate mare
pentru asta iti trebuie programator FOARTE BUN
iti trebuie reclama
dar mai ales, MAI ALES, iti trebuie o idee de joc EXTREM DE BUNA, altfel nu o sa aiba popularitate mare
iar la sfarsitul zilei iti trebuie bani MULTI de bagat in reclame, de asta nu scapi, chiar daca ai restul (programezi tu jocul si ai o idee buna), fara reclame nimeni nu aude de jocul tau si nimeni nu o sa il joace