| Killer200 a întrebat:

Ce e Forex? Tot vad si sunt curios daca a incercat cineva. Si daca a incercat, chiar a facut din 100 euro 3000? straight face

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Forex este o bursa online. Nu este o teapa, asa cum unii cred, dar nici nu este vreo mina de facut aur pentru neavizati. Poti tranzactiona in mare orice, de la valuta, aur, metale semi-pretioase pana la actiuni ale diverselor firme. Exact ca la o bursa obisnuita de valori. Acum, pentru a putea specula bursa trebuie sa ai cunostinte aprofundate in marketing, maangement-bursier, economie aplicata si de piata. Reclamele pe care tu le vezi sunt exact ceea ce trebuie sa fie: reclame. Un om fara cunostinte in aceste domenii va fi intr-o bursa precum un orb intr-un magazin de portelanuri. Daca doresti sa te apuci de brokeraj, fa-o, dar nu investi inainte de a cunoaste domeniul.

6 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Forex e tranzactionare cu valuta.

au incercat oameni si unii fac bani. majoritatea nu

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu chiar crezi reclamele care le vezi peste tot pe net?

Probabil ca exista si vreo cativa care castiga dar probabil stiu cu ce se mananca bursa si tranzactiile

| maryusmono a răspuns:

La forex ideea este urmatoarea : Poti de exemplu sa cumperi active de aur cu 3.521 euro si sa le vinzi cand ele ajung la 3.612. si atunci inregistrezi profit.

Citeste despre forex pe www.bani-pe-internet.net

| fxtrader a răspuns:

Nu reprezinta o teapa insa profitul sau pierderea sunt in stransa legatura cu nivelul tau de pregatire in tranzactionare. Daca esti interesat sau ai nevoie de sfaturi ( fara sa implice costuri sau intentii ascunse), ma poti contacta la bgherman@ironfx.com

| ShopAmerica a răspuns:

Se pot castiga 3000 de euro cu doar 100 euro investitie doar din noroc 100%. Daca vrei insa sa ai profit constant pe termen lung trebuie sa te documentezi si sa tranzactionezi cu atentie. Vezi experienta unui trader din Romania cu bani reali la www.forexist.blogspot.com