| klauyo89 a întrebat:

Ce firme SERIOASE de mediere pentru plecari in strainatate cunoasteti?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Serioase,100%,sunt cele de mediere/recrutare din tara selectata, firme pe care le poti contacta singur.
Poti intra in contact cu ele( sau direct cu angajatorul) numai daca te folosesti de serviciile oferite de portalul https://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=ro --- locurile de munca din tara selectata sunt marcate cu un dreptunghi de culoare albastra iar detalii de contact si alte informatii gasesti cu un singur clik pe jobul respectiv. Important este sa poti comunica cu firma ofertanta in limba tarii respective sau intr-una din limbile UE ( engleza, germana, franceza).

| TheSmith a răspuns (pentru alessia5158):

Si eu recomand eures! nu te incurca cu firme din Romania caci sunt multe neserioase si percep taxe si comisioane mari, care nu se justifica, MULTA BAFTA! in ce domeniu vrei sa lucrezi?