| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Ce munca i s-ar potrivi unui om foarte incet?

44 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In armata ca soldat. Poti sa fii cat de incet vrei, doar sa faci ce ti se spune. De dat afara n-au cum sa te dea ca e nevoie de oameni de urla astia deci na, si salariul e destul de bun. Ca soldat 3000 in mana ( cu tot cu sporuri etc etc ) plus mai prinzi si in paza si bagi ture 24 de ore cu 72 liber. Si in paza dormi de rupi ( asta face toata armata) basca ai timp si de un al doilea serviciu. Realitatea doare dar asa e sistemul

| StrongHeart a răspuns:

O munca care necesita atentie mare la detalii

| mihai69 a răspuns:

Îngrijitor la zoo - însă numai la cușca unde țin leneșii sau/ și koala.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lene%C8%99

| LupusDei1993 a răspuns:

Profesor de școală generală/liceu (în afară de profesor de Sport)

| DarthNiger a răspuns:

Sofer ar fi o munca pentru un introvertit, sau orice alta munca in care lucrezi singur si nu e nevoie sa socializezi, insa la orice loc de munca este nevoie de socializare, acum depinde cat de mult sau cat de putin e nevoie.

| DarthNiger a răspuns (pentru LupusDei1993):

Fix cel mai prost exemplu dat laughing pai ca profesor prioritatea este sa fi cat mai sociabil ca sa inteleaga elevii ceva din ce ii inveti tu, fiindca daca esti doar un profesor din ala frustrat si comunist care doar urla la elevi cand ii vine chef atunci mai bine somer.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru DarthNiger):

El a spus că e încet ca persoană, adică nu se descurcă repede ca la o fabrică, spre exemplu. Așa că dacă și la asta ai pretenții atunci îmi pare rău, dar mai bine își pune lațul la gât și gata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dresor de broaste testoase.

| anonimg a răspuns:

Ca si munca: sofer. Dar trebuie sa iti continui studiile, indiferent de varsta. Nu zic ca trebuie sa fie prioritara cartea, dar trebuie sa mergi cu munca si cartea in paralel. Si nici nu vreau sa aud daca vrei sa zici ca esti "paralel" fata de carte. Viorica Dancila se chinuia sa lege doua vorbe dar a ajuns premier. Cartea iti va prinde bine intotdeauna; ea te va sustine.
Pana la urma vezi ce meserie te atrage, si care totusi crezi ca o poti avea: urmeaz-o.

| Nilsson a răspuns:

Un job de back-office cu un target foarte mic sau care poate fi făcut dacă stai vreo jumate de oră peste program.

Sau o meserie mai creativă unde nu contează cantitatea ci calitatea (programator, expert marketing, tehnician, etc)

Sau profesor, unde încetineala chiar te face mai bun pentru că au timp toți elevii să te înțeleagă. laughing

| Osimplafloare34345566 a răspuns:

Pictor

| 1320wizziz a răspuns:

Gamer

| 1320shadow a răspuns:

Gaymer

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil maturator la salubritate!
Acolo nu dai niciodata in clocot, maturi cat ai chef, pana termini tarlaua care ti-au dat-o in intretinere.
In plus, se plateste bine.