| Georgiananicoleta111 a întrebat:

Ce stiti despre firma General Workforce din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| sarsilovici a răspuns:

Nu va apropiati de aceasta firma.Este TEAPA.Am lucrat la ei timp de 2 sapt, exact la baza de date la contracte, si credeti-ma ca nu se pleaca! Daca ajungeti la firma cititi f bine contractele! Sunt trecute niste clauze acolo, de ex in caz de reziliere in mai putin de 240 de zile(8luni)primesti doar 10% adica din 750 lei doar 75.Inca ceva,au fost amenintati cu politia, dna, protectia muncii, televiziunea degeaba,,, sunt acoperiti de contract.Omul cand vine si semneaza de obicei nu citeste contractul si semneaza orbeste inghitind vrajeala celor de acolo.Firma este a lui Raul Nagy sau cum se numeste,,, cititi pe internet despre el si o sa ramaneti muti cate firme fantoma a avut, o intreaga caracatita, s-au mutat din oras in oras si si-au schimbat denumirea asa am inteles ca urmeaza si cu general workforce.Repet am lucrat, am vazut, stiu, ma bazez pe ce spun daca doriti sa incercati este treaba voastra.Eu va spun prieteneste, aveti grija si feriti-va de astfel de firme.Doamne ajuta si sper ca v-am fost cat de cat de ajutor.

36 răspunsuri:
| Ioan_Talpos_1973 a răspuns:

Recrutare personal calificat si necalificat, pentru diverse locuri de munca an germania.adevarat sau fals?

| Nedelcu_Cristina_1980 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu daca este de incredere aceasta agentie de recrutare si daca a mai plecat cineva prin aceasta agentie, astept raspuns urgent, va rog mult. Multumesc.

| Oprea_Raluca_1989 a răspuns:

Asta as vrea sa stiu si eu.am cautat forum-uri dar pana acum nimic rau sau bun despre ea.

| Florin_Stoleriu_1989 a răspuns:

Da chiar nu stie nimeni nimic de ei? chiar sunt curios si eu sa aflu mai multe de ei pentru ca am fost chiar ieri la firma lor si mi s-a parut cam ciudat ca firma e infiintata de doar 2 luni mai exact de pe data de 17.05. 2013 si contractul care il faci cu ei este un contract de mediere pentru obtinerea unui loc de munca si nu un contract de plasare si pentru asta eu nici nu am semnat un contract cu ei pentru ca nu mi se pare ok sa dai 700 ron pentru un contract putin cam dubios

| 1020304050 a răspuns:

E teapa! am contract de o luna si o saptamana si ma tot mint mai sunt 2 persoane care sunt patiti ca mine sigur si vor sa ne ducem peste ei...care mai are probleme sa ne unim cat mai repede si sa ne ducem peste ei!

| mikizen a răspuns:

Mai multe informatii gasiti pe acest site
despre tepuiti si tepuitori :
http://consilierjuridicgermanoroman.com/......-tzepuiti/

| velionutz07 a răspuns:

Buna ziua si pe mine ma intereseaza cu firma asta Workforce pentru ca eu am facut contractu am platit si suma de 750ron si vad ca nu mai da nici un semn trebui sa ne strangem mai multi si sa mergem peste ei...

| Rotariu_Andrei_1958 a răspuns:

Eu am semnat un contract de mediere m-a costat 750 un sfat pot sa va dau nu faceti ca mine, oare ce face politia ministeru munci etc? CITESTE CONTRACTUL INAINTE SA DAI BANII

| Kaydo a răspuns:

Vad ca suntem din ce in ce mai multi cei care punem aceiasi intrebare. Stie cineva raspunsul?

| EUCASIALTII a răspuns (pentru Kaydo):

Http://b.politiaromana.ro/....../index.php nu ramane sa faci decat ce voi face eu luni 14 oct ...ramane la alegerea ta eu sunt decisa. Mult noroc.

| Cojoc_Gabriel_1981 a răspuns:

Am platit 6500 la jumatea lui noiembrie si de atunci ne to minte ca na venit actele din Germania daca mai sunteti asa hai sa mergem peste eii sau daca a plecat cineva cu eii spuneti va multumesc

| Simion_Fredy_1970 a răspuns:

Stie cineva ceva despre firma asta sunt s-au serosi?

| Martin_Valer_1969 a răspuns:

Nu duc oameni la munca.Este cea mai mare inselatorie de pe internet.Mare atentie! Fac zeci de victime in fiecare zi, profitand de naivitatea si disperarea noastra.Rusine!

| Simion_Fredy_1970 a răspuns:

Eu am dat
pe data de 17-12-2013 650 lei...mi sa promis ca plec ca sofer cat. b din data de 11-01-2014 CA, dar vad ca nu am plecat nici acum pe data de 21-01-2014.cei care sunt pagubiti va rog sunati la nr de tel. 0726355188

| Florentina_Vinteanu_1978 a răspuns:

Aceasta firma este o mare teapa, sa nu dati bani pe promisiuni sunt niste excroci, sunt din ce in ce mai multi care au platit diferite sume si au ramas fara bani, te duc cu zaharelul ca azi ca maine si nu mai pleci iar bai nu i mai vezi!

| Florentina_Vinteanu_1978 a răspuns:

Este o mare teapa firma acceasta aveti grija!

| duduta34 a răspuns (pentru Simion_Fredy_1970):

Salut,este o excrocherie fff mare cred ca nimeni nu a plecat ....cred!

| duduta34 a răspuns (pentru Simion_Fredy_1970):

Hai sa mergem peste iei.fratilor nu mai dati banii de pomana eu am dat pentru 4 persoane si ne minte in continu, este o teapa ffff mare daca vreti sa mergem hai sa ne unim nr meu tel. 0768345221

| duduta34 a răspuns (pentru sarsilovici):

Ce putem sa facem sa terminam aceasta caracatita?

| Simion_Fredy_1970 a răspuns:

A plecat cineva la munca in u.e?
daca da spuneti...

| Sweet_Dia_1989 a răspuns (pentru duduta34):

In decembrie am facut contractul cu aceasta firma, 4 persoane si ne tot mint ca plecam si amana plecarea de fiecare data. Daca sunteti mai multi care a-ti accesat aceasta firma haideti sa ne unim si sa mergem peste ei uite nr meu de telefon 0766260161

| nadianadyn a răspuns (pentru Ioan_Talpos_1973):

Fals

| nadianadyn a răspuns (pentru Sweet_Dia_1989):

Degeaba ne unim nu avem ce sa le facem, am citit ca sunt mari mafiofi si eu am dat bani sa plec si ma tot amana de pe data de 3 feb spun ca nu au trimis angajatorii actele. de la 3 feb mi au zis de 17 feb iar acum spun sa astept pentru data de 8 martie.

| Ioan_Talpos_1973 a răspuns:

Nu puneti botu...e o mare teapa.eu am luat-o

| larisacucutean a răspuns:

Eu am un verisor care a fost sunat de aceasta firma si o sa plece in Austria dupa paste cu contract pe 6 luni si un salar bun mi se pare ok si eu o sa rimit un cv ca am si eu nevoie de bani...

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Frtilor este teapa eu azi am fost la ei am dosar care azi a expirat si nici cei 20 la suta care prevede contractul
aideti peste ei 0763366741

| Florin_Garcea_1980 a răspuns (pentru duduta34):

Este teapa mare 0763366741 am fost azi si am dosar

| Florin_Garcea_1980 a răspuns (pentru Cojoc_Gabriel_1981):

Este teapa crede-ma am luat si eu

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Nu mai dati bani este mare teapa nu va mai dau banii anapoi

| Florin_Garcea_1980 a răspuns:

Stabiliti an ce data ne adunam sa mergem peste ei. aideti pe data de 10 iunie sa ne adunam acolo la ei cine vrea sa-mi dea tel sau msj 0763366741
voi aduce din nou televiunea. trebuie sa fim uniti unu singur nu poate face nimic