| SingleForOne a întrebat:

Cum ar fi dacă aș crea o afacere, cu locuri de muncă, în care activitatea constă în a citi cărți de diferite genuri și articole de diferite genuri, făcând review, iar această activitate să fie contracost?

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Adica editura?

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, ar fi o afacere sortita pierderii.
Nu cred ca, in asemenea conditii cineva ar mai fi dispus sa plateasca oameni sa citeasca ore/zile cate o carte si apoi sa scrie rezumatul lor, nici la salarul minim pe economie.
Lumea nu prea citeste carti, iar editorii fac singuri cate un scurt review al fiecarei carti (de obicei chiar pe coperta si/sau in prefata). Aceste rezumate (de reclama) se pot raspandi rapid si gratuit si prin retelele de socializare.