| Gb_Matei_1997 a întrebat:

Dacă vrei sa te angajezi la un mall de la 17 ani ca ospătar sau ajutor de ospătar etc. nu te angajează?

7 răspunsuri:
| IonicaJuniorAle a răspuns:

Poate nu-s

| Otto19 a răspuns:

Ba da, dar te rupe cu munca, e o mare escrocerie pe cartea de munca scrie 4 sau 8 ore si muncesti pana la 12 ore, banii sunt, dar oboseala te omoara

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Gb_Matei_1997,
Depinde de Mall, dar adesea, oamenii angajează muncitori cu vârsta de 18 împlinită deja. Baftă!

| Necunoscutu92 a răspuns:

Eu stiu ca trebuir semnatura. De la parintii casa te angazeze

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sub 18 ani! Este chestie legala...

| Ionita_Mihai_1997 a răspuns:

Nu cred ca te angajeaza.Probabil la acel mall cere sa ai maxim 18 ani ca sa te poti angaja.