| AdrrianAvram a întrebat:

Incerc sa imi creez un cont de paypal, dar nu gasesc Romania doar statele unite, cum procedez?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Intri pe
https://www.paypal.com
Apesi Register (butonul din dreapta sus)
Alegi cont Privat
In partea de jos, o sa vezi un logo/drapel.
Apesi si cauti Romania, pentru ca exista (e fix intre Portugalia si Rusia).
Apeis Continue, dupa ce te asiguri ca a ramas bifat Cont de tip Personal.
Completezi cu datele tale, iar in primul label din partea de sus o sa observi Country/Region: Romania.

PS: Numele folosit trebuie sa coincida cu numele de pe cardul pe care il vei atasa ulterior.

1 răspuns:
| AdrrianAvram explică (pentru NLS):

Mulțumesc