| Dianaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa19 a întrebat:

La amanet se primesc și ceasuri care nu funcționează? Țin să menționez că arată foarte bine, doar că nu funcționează și aș vrea să scap de ele.
Dau funda

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde ce ceasuri sunt. Amanetul le cumpără numai dacă le poate vinde mai departe. Dacă ai un Rolex de aur care nu merge, dar se poate repara ușor, ți-l cumpără. Dacă ai un ceas care costa 300 de lei nou, nu-l cumpără nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Tot ce este defect nu se primeste, pentru ca nu are nici o valoare.

| DanyDav a răspuns:

Haha, crezi ca aia sunt prosti? Interesul lor este castigul, chiar daca ceasul nu functioneaza poate fi primit in anumite conditii, sa aiba o valoare, sa fie piesa de muzeu, sa fie unicat, din metale pretioase cu multe rubine etc.

| ℓαυяα a răspuns:

Eu știu ca nu primesc lucruri stricate.