| Denisa a întrebat:

Cum functioneaza un amanet? Am nevoie urgenta de bani si as vrea sa imi duc un inel la amanet pe care sa il recuoerez peste vreo 2 saptamani. Care sunt pierderile?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierderile sunt ca te angajatul de la amanet te poate fraieri si sa iti dea bani putini pe inel mergi cu o persoana majora.

| Zenithf a răspuns:

Amanetul este "pilula" care iti ia durerea cu mana si ti-o da cu piciorul.
In primul rand nu-ti rezolva problemele financiare, in al doilea rand chiar ti le agraveaza, pe langa dobanda pe care trebuie sa o dai (vreo 20-30% pe luna), trebuie sa suporti si agravarea problemei financiare pe care nu ai rezolvat-o ci doar ai amanat-o.

| DeUtZaTa a răspuns:

Mama mea lucreaza la amanet si stiu pai nu sunt pierderi daca te duci la Romero in 40 lucreaza si mama mea si nu te fraiereste tu dai o suma de bani si ei iti dau o suma mai mare de bani depinde cate K are inelul si trebuie sa ai peste 14 ani. Sper ca te-am ajutat pa! fundisa primesc? kiss