| Nustiuinplm a întrebat:

Am scris pe calculator în word, mai multe pagini. Gen vreau sa scot o carte și am deja totul pregătit (ceea ce ar trebui să scriu în ea) aproximativ 100 de pagini și aș vrea să vă întreb ce trebuie să fac pentru a o face carte (coperta și să printez textul meu în ea)? Și cât m-ar costa?

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Dac este printata de tine, trebuie sa mergi la o legatorie. De regula tipografiile profesioniste au si legatorii. Dar sunt si legatorii separate. Cat costa? Nu poate nimeni sa-ti spuna, decat daca iei legatura direct cu atelierul. Cauta pe net si vei gasi. Singur nu poti a o faci.
Mai sunt si ateliere de xeroxat si tiparit care fac si legatorie de carte.

| Andreeush a răspuns:

Depinde unde mergi să îți scoți cartea.
Ar trebui să mergi la un xerox și să întrebi.