| TimisagSamirTiberiu a întrebat:

Salut! Am spațiul necesar(acasă), as dori să pun 2 aparate de box (aparate de lovit cu pumnul), imi puteți spune va rog de ce acte am nevoie? Menționez că am SRL pe activități sportive. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai incuraja violenta, mai bine fă altceva nu jocuri violente unde o sa se umple sala de drogati si betivi.

| siriusblack98 a răspuns:

La ce fel de aparate de lovit cu pumnul te referi? La acelea in care platesti ca sa coboare un saculet si sa masoare puterea loviturii? Sau alt tip? Ca unele se incadreaza pe cod CAEN de jocuri mecanice iar altele pe activitati sportive si autorizatiile difera.

| TimisagSamirTiberiu explică (pentru siriusblack98):

Te salut respectos, siriusblak98! Da, la cele cu minge, care coboară și la lovitura cu pumnul, afișează forța cu care lovești. Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns. O zi minunată îți doresc.

| siriusblack98 a răspuns (pentru TimisagSamirTiberiu):

Trebuie atunci vorbit cu un contabil cu experienta in micro-intreprinderi mici si mijlocii deoarece acel tip de aparate sunt bagate in categoria de jocuri mecanice/recreative, nu pe activitati sportive din cate stiu eu. Adica tu le poti baga dar la un eventual control este posibil sa iti iei amenda deoarece nu ai autorizatiile necesare pentru ele. Si sunt bagate in alta categorie deoarece nu sunt considerate a fi aparate destinate antrenamentului, sunt pur obiecte entertainment.