| ZaharescuCostin a întrebat:

Salut. Dacă deschid un bar la Roma, cam câți bani aș face lunar? Și câți metri patrați să fie? Fundă.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Nu știe mă nimic oricum despre gestionarea unei afaceri. N-ai cum să întrebi așa ceva și după aia să te mai dai și deștept că are tactu vitreg bar. O avea dar pe el nu l-a învățat nimic. Auzi la el " o fi suficient să-mi fac salariu 3k euro mie ca patron ". Tu ca patron nu-ți faci salariu în primul rând la început de drum. Și în nici un caz cel mai mare salariu din firmă pentru că ăia sunt bani aruncați pe fereastră la impozitare.

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Doamne ce întrebare... zici că ar fi un stas bătut în cuie pentru câți bani faci cu un bar în Roma. Nu îți poate spune nimeni nici măcar dacă nu cumva dai faliment în primele 3 luni. Ce să mai vorbim de profituri. Nu, deci în momentul în care pui o asemenea întrebare este clar că nu ești pregătit pentru un business de nici un fel.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl deschizi, ai face. Dar din felul în care pui întrebarea, nu ai șansa ca asta să se întâmple.

| siriusblack98 a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Salariu ție ca administrator? rolling on the floor Nu ai mai avut niciodată un business LEGAL este? Ai cumva 1 milion de euro disponibili să-i pierzi pe toți? Mă cam îndoiesc. Dacă aveai nu erai aici pe TPU ci într-o consiliere cu un avocat bun și un contabil de renume. Tu nu ai habar nici ce bani ți-ar ieși, nici pe ce suprafață vrei să îți desfășori activitatea, ( de studii de fezabilitate sau planul de afacere pe cei 3 ani de start up bănuiesc că nici atât nu există ) și întrebi ce salarii să le oferi angajaților și dacă 3k euro sunt suficienți pentru tine ca patron rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O întrebare mai bună ar fi cât te costă să îl faci. Nu știu ce ai tu în minte, dar mai adaugă un 0.

Răspuns utilizator avertizat