| Radandam a întrebat:

Salut. Dacă mi-am deschis cont online de paysafecard, pot face cumva sa am și card normal din asta cu care poți plăti la supermarket-uri sau la magazine de haine? Adică pot avea și card fizic? Cum fac sa am card? Vine direct cu numele meu? Vine cu pin atașat? Cum e?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba i pe ei la banca care ti a emis cardul ei stiu.

| NLS a răspuns:

Din cate stiu, nu exista card.
Si nu exista, dintr-un motiv bine intemeiat: cu Paysafe nu poti plati la supermarketul din colt, nici la Mall, nici la frizerie, nici la gogoşeria de pe centru.
Nici sa-ti incarci telefonul nu poti, sau sa platesti o pizza.

Paysafe accepta magazinele din Steam, Origin, uPlay, Blizzard (parca), probabil si alte platforme asemanatoare (Epic, GOG, etc, eu nu am fost curios sa verific.) Mai poti plati cu Paysafe in magazinul Mirrillis, daca vrei sa cumperi Action, sau sa donezi pentru Splash., puteai cumpara pana de curand VPN de la mai multi provideri, mai nou nu se mai poate, trebuie folosite servicii usor de identificat, precum Paypal sau cont bancar.

Adica toate sunt servicii de plata online, nu ai la dispozitie POS, sa fie nevoie de un card.

| cristipop26123 a răspuns:

Intr-un fel da.E o aplicatie skrill care accepta plata cu paysafe, adica iti poti baga bani de pe paysafe.
Poti sa iti faci card virtual (platesti cu telefonul google pay sau Apple pay) si poti plati la POS sau online
Sau fizic care stiti cum se utiliteaza happy