| ElectroFlash a întrebat:

vreau sa trimit si eu un colet in Anglia din Bucuresti. Stiri cum pot proceda? Vreau sa vand un telefon si omul acela este din Anglia. Vreun sfat si orice detaliu?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Omul ala ti-a bagat banii in cont, i-ai vazut tu?
Pentru ca pare cea mai mare minciuna posibila cu trimisul banilor care stau nu stiu unde, dar tu sa trimiti coletul.
NU trimite nimic, pana nu vezi ca ti-au intart banii in cont!
Asta este paceleala farierilor, ca nu vei primii nimic.
In tranzactiile internationale, nu tine nimeni banii!
iar onfrmarea platii trimisa de ala, este o smecherie facuat de un hacker, asa cum sunt toate falsurile care circula pe internet.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar cu plata internatioanla a transportului, cum faci?
ca trebuie sa-l asiguri, ca s-ar putea sa declare ca nu a primit nimic.
iar asigurarea si tranportul international, te vor costa vreo 50 de euro, cel putin.

| mihai69 a răspuns:

Apelezi la o firmă cunoscută: DHL de exemplu.