| Nechifor_Denis_2002 a întrebat:

Salutare!

Recent mi-am deschis host pentru gaming (CsGo, FiveM etc)

Ca sa vand serviciul trebuie neaparat firma?

Pentru ca nu vreau sa am probleme cu legea pe viitor

Cineva mi-a spus ca nu neaparat iti trebuie firma
Adica vand si el plateste
Ca pe OLX de ex

Multumesc
Dau funda pentru cel mai clar raspuns

2 răspunsuri:
| Matheas_Danio_Coltea_1997 a răspuns:

Salut! Eu am facut servere de fivem si le vindeam. Daca esti minor esti liber sa vinzi online atat timp cat nu invarti sume mari de bani. Asa ca da i drumul si mult spor

| AtomiX a răspuns:

Nu inteleg exact la ce te referi, dar uite un lucru care poate teface sa intelegi mai bine situatia.
--Daca intrii tu si vinzi ceva pe olx nu iti trebuie firma sau vreun contract ceva pentru ca vinzi tu (X) persoanei respective (Y).
--Daca vrei sa iti vinzi serviciile, gen iti faci un site de unde lumea poate intra si cumpara host pentru serverele lor, in mod normal iti trebuie firma, pentru ca aici nu mai esti ca pe olx sa te adresezi unei singure persoane, acum te adresezi mai multor persoane gen ca un magazin.
Cel mai ok cred ca este sa consulti un contabil si sa ii explici ce vrei sa faci si ce anume iti sugereaza el sa faci...stiu ca sunt diferente intre PFA si SRL, el lucrand in domeniul stie diferite "chichite" si te poate feri de taxe inutile.

Succes.