| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Ajutati-ma va rog., dau funda.
Am o intrebare: am facut un imprumut de la o persoana prin notar si ma pune sa platesc suma de 55 €, mi-a zis in felul urmator: "Notarul tocmai a stabilit acordul dvs. de împrumut pe care ți-l trimit ca atașament.
Vă rog să citiți contractul și să vă dați aprobarea.
După semnarea contractului, plătiți o sumă de 55 Euro pentru taxa de înregistrare a dosarului dvs. în dosarul financiar al băncii pentru a permite băncii să elibereze transferul de 3000 €." Daca voi plati suma de 55 € voi mai primi imprumutul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la ce bancă vrei să faci împrumut?

Bula
| Bula a răspuns:

"pentru a permite băncii să elibereze transferul" - inseamna ca cei 3000 euro deja trebuie sa fie la banca, depuse conditionat pe numele tau.
Cere confirmarea bancii despre aceea suma depusa in favoarea ta si daca ei confirma conditia transferului pentru eliberarea sumei (cei 55 euro), atunci tranzactia este ok.
Daca banca nu confirma, atunci este tragere in teapa tip "credul perin internet".

| mgtow a răspuns:

Nu te risca pare sa fie teapa. Mergi tu la banca pentru imprumut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o banca sau institutie bancara sau non bancara, nu iti cere bani inainte. Nici macar una happy

| matrix100 a răspuns:

Miroase a mare teapa. Nu plati nimic