| LanguageMaster a întrebat:

Sumele mari de bani este mai bine să le schimbi la bancă sau la casa de schimb valutar?

5 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

La casa de schimb valutar e mai ieftin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La o bancă.

| darrio2007 a răspuns:

Eu ma uit la vanzare/cumparare al casei de schimb. Nu conteaza unde o fac atata timp cat schimb destul de avantajos.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu traiesc intr-un orasel mic si am incredere totala in cei de la casele de schimb valutar (unii nu toti). In aceste conditii, ei avand un curs valutar mai bun, prefer sa schimb banii la ei si nu la banci.

| CosminCD a răspuns:

Mai sigur e la banca, insa e bine sa te uiti si la cursul valutar.