Întrebare recomandată | Matt24 a întrebat:

Cum ati proceda daca ati avea de shimbat o suma mare de >bani(ron-eur, 20000-30000)? Banca traditionala cu schimb preferential sau casa de schimb valutar?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Preferabil Banca!
Am evitat intotdeauna sa folosesc casele de schimba valutar, care se stie foarte bine ca-s supravegheate de interlopi, riscanad sa fii urmarit si talharit maia les cand sunt sume mari de bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La banca, doar nu o să mă plimb cu banii aia cash

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banca.

| Holiday a răspuns:

Casa de schimb valutar. Te duci si negociezi cu ei direct cursul de schimb.

| zilog a răspuns:

La bancă este cel mai sigur pentru că la casa de schimb valutar te pot pândi unii alții
pe când la bancă într-o zi poți să te ducu cu sacul de bani și să spui că vrei să ții bage pe toți in contul de lei
si gata
iti ia banii si ții pune pe card
apoi poti sa mergi la bancomat și să scoți din ei doar atâta cât ai nevoie în realitate să cheltuiești
comisionul nu există la banca transilvania este 0
curul valutar este bun
ce sa îți zic
ești mai în siguranță la bancă din punctul meu de vedre

| Mivelyn a răspuns:

Du'te la banca, parerea mea. La o asa suma mare risti sa fii tzepuit.