| simplegirl2 a întrebat:

A făcut sau face cineva accesorii handmade(broșe, lanțuri)? Ce tutoriale folosiți și de unde luați materialele?
Multumesc

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

Eu le fac ca să le ofer cadou de obicei. În general le fac ori prin tehnica quilling ori cu clay fimo care se bagă la cuptor și se întărește.
Pentru lanțuri de obicei cumpăr șnur sau iau alte lanțișoare cărora le dau jos pandantivul și îl pun pe cel făcut de mine. La fel și la brățări.
Sau dacă chiar sunt pusă pe treabă comand de pe aliexpress bază pentru inele și alte minunății, sunt destul de ieftine