| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare cu ce medie se intra la liceul de arhitectura din bucuresti? va pup ajtept raspunsuri:*:*:*:*:*:**:*:**:*:

7 răspunsuri:
| vilmaristul a răspuns:

Cu zece!
acum mai ai curaj?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca peste 7. 80 sau ceva de genu...insa se va da un examen la modelaj ori la pictura (la ce te pricepi u) si se face media...sau ceva asemanator thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu not 9 7 si 6

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu not 9 7 si 6

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce medie se intra la liceul bolintineanu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 8 la 10 sall

| mk a răspuns:

Salut, banuiesc ca vrei sa dai la facultatea de arhitectura deci imi permit sa iti dau niste sfaturi din partea unui cunoscator. Este recomandat sa faci un liceu normal, teoretic, gen viteazu, caragiale, si sa faci meditatii intense. Se fac pregatiri chiar si 2 ani, pentru ca examenul de la facultate nu este usor. Astfel vezi si cum te descurci si daca iti place si ti se potriveste. Ideea e ca ai ramane surprinsa sa vezi ca majoritatea studentilor de la arhi au terminat de fapt licee teoretice si s-au pregatit si sunt f putini cei de la liceul de arhitectura.asta pentru ca de obicei la liceele vocationale putini copii chiar vor sa intre (nu se intra cu medie f mare, nu sunt de renume) si cei destepti nu ajung acolo ci la cele mai renumite. Deci mai bine fa un liceu teoretic, invata, fa-ti o cultura generala buna, mai ales matematica si gaseste un profesor pentru pregatire prin clasa a 11-a. Poate pana atunci nici nu mai vrei sa fii arhitect si astfel o sa poti sa dai la orice facultate, nu o sa ai lacune asa cum o sa ai daca mergi la liceul de arhitectura. Este un sfat sincer si nu vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba, stiu ca asa este. Si nu esti vazut mai bine in facultate pentru ca ai facut liceul de arhitectura, dimpotriva! Succes si bucura-te de anii de liceu!