| PabloEscobarGaviria a întrebat:

Am o intrebare mai dubioasa. Pana in momentul de față am crezut ca sunt sagetator dar cineva mi-a spus ca de fapt sunt scorpion. Sunt nascut pe 22 noiembrie si stiu ca zodia sagetator incepe de pe 22 noiembrie, exista posibilitatea ca in anul in care m-am nascut sa fi fost alta data de la care sa inceapa zodia sagetator? Ideea este ca am multe caracteristici de scorpion. Si cum aflu ascendentul zodiei mele daca nu stiu ora nasterii?

23 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai fost născut în prima zi din zodia Săgetătorului, deci la graniță cu zodia Scorpionului. Ai ceva din caracteristicile ambelor zodii.
Ca să îți afli ascendentul, trebuie să cunoști ora nașterii, măcar cu aproximație. Întreab-o pe mama ta...

| Anonimus107 a răspuns:

Mai lasa-ma cu prostia de zodie, de ce te interesează asa de mult? Nu mai asculta prostia asta

| PabloEscobarGaviria explică (pentru floresdemayo):

Mama nu stie exact happy

| PabloEscobarGaviria explică (pentru Anonimus107):

Fiecare persoana are dreptul de a crede in ce vrea. Ms

| Andreeush a răspuns:

Întreab-o pe mama ta ora la care te-ai născut.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru PabloEscobarGaviria):

Înțeleg, dar se poate afla. Citeste subtitlul "Constatator de nasteri"
http://www.acvaria.com/ora-nasterii/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Sa asculte cuvintul domnului dumniedzau din biblie, ca ala e calea, adevarul, si mustata, asa?

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, e calea si adevarul! Uita-te tu cu ochii tai ce scrie acolo sau du-te la un duhovnic sa-ti spuna niste vorbe despre credinta! O zi faina!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Hahahahahahahahaha, ce previzibil si penibil...

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai grija cum vorbesti! Sa te ierte Dumnezeu pentru vorbele tale!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Care dintre cei vreo 5000 de dumnezei? http://godisimaginary.com/

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu vei intelege niciodata, singurul este Dumnezeu, nu exista alti Dumnezei, chiar nu ai probleme undeva in neuron sau nu iti pasa de lucrurile astea? Ti-am mai spus daca vrei cu adevarat sa afli un raspuns, te duci la un duhovnic, ce e asa de greu? Du-teeee odata si taci

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

De ce la un popozaur si nu la un imam sau la un calugar tibetan? Asa ziceau si egiptenii despre zeii lor, acelasi discurs pe care il ai tu acum. Intre timp nu mai fac piramide si nici nu se mai inchina la zeii aia. Lasa ca sintem noi mai destepti si ne inchinam la barbos si facem catedrale. Am evoluat a dracului de mult...

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vrei sa spui ca barbos e Dumnezeu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Pai cum e prin toate bisericile pictat? Barbos si pletos, ca un gizăs mai tinerel, asa. De fapt mai degraba ca Mos Craciun in vacanta la greci...

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vai....sa-ti fie rusine baiete, pacatosule, ptiu! Sarpe ce esti! Doamne fereste pentru ce ai spus asa ceva despre El. Sper sa nu vina un necaz mare peste tine, ai grija sa nu mai vorbesti despre El. Ai grija, copile! Este foarte grav

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Ssssssssssssssssss! De ce sa imi fie rusine? Eu l-am pictat? Eu l-as fi pictat femeie. Bruneta, cu parul lung si usor ondulat, sini in forma de para si sfircuri bine profilate, cu bucile ca niste mere. Daca dumnezo' a fost inainte de toate alea, sigur e femeie. Plus ca le-a dat org4sme mai misto femeilor, chiar daca si ciclul ala nenorocit...

| Anonimus107 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai facut-o deja! Ti-am spus sa nu mai vorbesti de El! Sa nu-mi spui ca nu ti-am spus! O sa fie ceva rau asupra ta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonimus107):

Ma scuzi ca am uitat sa ma pis pe mine de frica. Da, e ceva rau asupra mea deja, m-a batut barbosul. De fapt nu asupra, ci DEASUPRA. Am porumbei in pod.

| aneliram a răspuns:

Esti sagetator.

| PabloEscobarGaviria explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce dobitoc esti laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PabloEscobarGaviria):

Asa sa ne ajute Beherit, Azazel, si Focalor!