| Elenaaa23 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Daca sa zicem ca ati vrea sa faceti un roman, ce fel de nume ati pune personajelor? Ma refer daca le-ati da nume romanesti sau straine.
Si actiunea unde ar fi, in Romania sau America?
Sau ce vredeti ca ar prinde cel mai bine la "public" sa zic asa...
o poveste obisnuita de dragoste ceva gen Danielle Steel sau o poveste cu actiune controverse si dragoste gen Twilight.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Mai toate poveştile au loc în America, şi nu in New York sau Los Angeles, ci în oraşe mai mici, pentru un plus de mister gen laughing.
Aşa că, dacă tot suntem noi atât de mândri că suntem români, povestea mea ar avea loc în România, ca să mai schimbăm tiparul, nu numai America. Sau şi mai bine. Africa laughing, doar că trebuie să te documentezi.
Numele ar fi...româneşti cred. Dar nu gen Vasile, Ion, Gheorghe şi Gherghina. Nume din ăstea cu tentă mai de boşi b-). Daniel (cu accent), Silvian, Horia, Celia, Sonia, Camelia, Marina, Mario, Augustina, Teodor thinking
Şi aş opta pentru mister. Eu una consider extrordinar de captivante cărţile în care acţiunea (indiferent de ce tip e) îţi este servită cu linguriţa, pe la sfârşit îţi este turnată o tonă de informaţii care te fac să înţelegi unele chestii esenţiale din poveste, şi după la sfârşit îţi dai seama că de fapt n-ai înţeles nimic, şi totul se schimbă. De exemplu, personajul negativ era de fapt cel bun şi invers, sau toată lumea moare, sau personajul principal se trezeşte dimineaţa şi îşi dă seama că totul a fost un vis.

7 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

O poveste cu Vampiri...
Nume fere: Selena, Any, Ada.
Nume baieti : Andrei, Alexu, Denis
Mi-ar placea ca povestea sa se petreaca in Romania :X

| NamelessGirl a răspuns:

Eu le as da nume straine, actiunea ar fi in America si ar fi o poveste gen Twilight

| LetyPayne a răspuns:

Numele personajelor principale ar fi:Angel(fata) si Laurentiu.Actiunea ar fi in America, cred ca prinde mai bine la public o poveste controversata gen Twilight.

| alygabitza a răspuns:

O poveste cu actiune controverse si dragoste gen Twilight.

| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
1-nume româneşti, deoarece eu trăiesc tot în România şi nu are rost să le pun nume străine.
2-în America.
3-amândouă.mai întâi să fie nişte acţiune şi dupa iubire.
succes!

| alwayswithyou a răspuns:

Nume personaje: David, John, Samantha, Michael
Actiunea: in America
O poveste de iubire, dar si cu un "strop" de actiune pentru a trezi suspansul cititorului

| Elenaaa23 explică:

Multumesc pentru raspunsuri am sa astept si alte pareri.
Eu tot in Romania ma gandeam ca ar fi frumos
Ca sa mai promovam putin turismu, mi-ar fi plagut sa fie undeva prin Transilvania pe acolo prin padurea Baciu sa fi inceput misteru, ca tot sunt atatea povesti despre padurea asta.