| anonim_4396 a întrebat:

Avem si in Romania, tuneluri ca cele vechi de 12.000 de ani din Turcia?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sintem mai bazati, avem tablitele de la Tartaria!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu epoca de piatra, ca alea sunt false, nu se poate afla data cand au fost "creeate" pentru ca "data" e de cand exista piatra pe care sunt puse, si nu se stie cand au fost sculptate. Probabil nici nu au existat asemenea "culturi". (ar fi fost inventate pentru a separa o civilizatie antica care era imprastiata pe toata planeta, asa i-au invins, cate putin dinauntrul ei. cei care se uita vor vedea ca in toate aceste "biserici antice" s-a folosit o arhitectura mai avansata (si este aceeasi arhitectura in toate tarile) decat ce sunt arhitectii moderni in stare sa faca)

| Catrice a răspuns:

Nah, noi suntem mai moderni, avem catacombehee hee

| Simpatic a răspuns:

Tuneluri avem dar eu unul nu stiu daca atat de vechi...

| darrio2007 a răspuns:

In orasul meu inca sunt hrube, ramase de pe vremea cand orasul era raia turceasca.