| Ellys_9495 a întrebat:

Am nevoie URGENT de niste opere pentru. scoala pe care le am de citit : Ierni jilave(Gib. I. Mihailescu), Istoria Unei Placinte(C.Negruzzi), Scrisoare cu Tibisirul (T. Arghezi), Poezia populara (Garabet Ibraileanu) si Cartile Au Suflet (Nicolae Manolescu). ATENTIE: Nu vreau argumentari, referate sau demonstratii doar textul original. App:

1 răspuns:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Incearca sa le cauti la biblioteca. Ar trebui sa le aiba. Daca nu, cauta-le pe www.scribd.com.