| ThiiisIsMee a întrebat:

Buna ma puteti ajuta? Vreau semnificatia titlului poeziei " Seara pe ape " de Ion Pillat... macar niste idei. ca nu stiu crying Funda :*

Răspuns Câştigător
| Mike66Danger a răspuns:

Este un titlu destul de romantic, profund mai exact!
Seara este un concept prin care vrei sa te referi la intuneric, la cer, la stele si luna. Luna si stelele se reflecta in apa pura. Asta da o anume ambianta cu nuante de dragoste si mister.

1 răspuns:
| MadaAmy a răspuns:

Scz ca nu te pot ajuta chiar nu stiu dar daca vrea cineva bratari impletite se accepta si comenzi trimiteti-mi mesaj sau raspundeti la intrebare