| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma gandesc cum sa mai castig niste bani de buzunar si cred ca am gasit solutia: mie imi place sa desenez, am luat cursuri si am ajuns la un nivel destul de bun. As vrea sa fac desene la comanda, orice tema. Daca se doresc portrete imi trebuie neaparat poza( de preferat cat mai buna claritatea). Tariful nu l-am hotarat inca, dar va asigur ca nu va taxez in plus. In functie de dificultatea comenzii, timpul de lucru va fi mai mare( cu scuzele de rigoare). Eu sunt la liceu, asa ca cele mai multe desene vor fi facute in weekend( dar si dupamiaza). Acum vine intrebarea mea: Cum as putea sa fac cunoscuta dorinta mea? Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile

4 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Iti faci cont pe deviantART si faci comisioane acolo (oamenii or sa te plateasca prin PayPal), dar nu cred ca o sa mearga peste noapte... trebuie sa vada cat mai multa lume ce poti sa vaci, incearca sa-ti inscrii desenele in divese grupuri etc.

O a doua optiune ar fi un blog sau un site al tau, dar tot asa, cu conditia sa-l vada multi oameni

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Iti spun cum sa castigi bani legal. cat muncesti atata castigi. fara investitie in bani ci in propria persoana. am terminat liceul de arta dar nu mai desenez deloc. e greu sa vand pentru ca lumea nu are bani. am incercat diverse, de la magneti de frigider pana la desene la firme si e mic castigul. am descoperit altceva. nu trebuie talent ci doar prieteni si merge. vrei sa afli despre ce e vorba?

| EuAli a răspuns:

Foloseste Okazii.ro pentru ati face reclama la serviciul de desene, pune afise in oras, trimite email la prietenii tai reclama si spune-le sa trimite mai departe, pune anunturi in ziarul local, etc.asa vei face bani destul de usor si nu va trebui neaparat sa ai o slujba adevarata(bineinteles daca va merge bine in vremurile astea de criza).

| strawberry03 a răspuns:

Pune afise in oras sau poti face anunt pe cablu sau orice chestie din asta. Anunta'ti prietenii si spune'le si lor sa anunte mai departe. Dar cam cat costa? Si este aceeasi taxa la toate desenele? Daca raspunzi, fa'o prin mesajhappy