| mihaelaavirvarei a întrebat:

sunt regizor in sceneta O scrisoare pierduta. Piesa trebuie pusa in scena peste o saptamana si eu inca nu am gasit muzica de background care sa se potriveasca. Va rog sa ma ajutati cu nume de compozitori sau melodii care s-ar potrivi. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Incearca ceva de opera.

| kostyx a răspuns:

Personal am vazut spectacolul O scrisoare pierduta si daca imi este permis nu s-a folosit muzica de background decat cel mult la trecerea dintre scene sau acte. In scopul asta ati putea folosi ceva din perioada interbelica. Asta cred ca se poate potrivi. Spre exemplu cautati ceva de la Titi Botez- femeia, eterna poveste, Jean Moscopol - Da-mi gurita s-o sarut si altele asemenea. Sper ca v-am fost de foloshappy