| ZoeyMe a întrebat:

Buna! Trebuie sa citesc o carte, orice carte si as vrea sa-mi recomandati una(sau mai multe) interesanta. Dar sa nu fie prea exagerata(cu vampiri.etc) caci trebuie sa dau rezumatul la un profesor.

Răspuns Câştigător
| deea27andreea a răspuns:

Domnisoara Christina de Mircea Eliade
Cismigiu & Comp de Grigore Bajenaru
Buna dimineata, baieti! de Grigore Bajenaru
Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes
Cazul Magheru de Mihail Drumes
Maitryi de Mircea Eliade

P.S: Depinde de ce carti iti place sa citesti. Daca mai ai nevoie de alte titluri spune-mi pe privat! Sper ca te-am ajutat! Mi-a facut placere!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Caută și aici http://www.lecturirecenzate.ro/lecturi-povestite/romane/

| Chillcs a răspuns:

Citeste "Dracula" de Bram Stoker.
Este o carte de dimensiuni normale, cu o poveste interesanta.

| MaryD a răspuns:

Toate panzele sus-o carte de aventuri pe mare (e cam lunguta)de Radu Tudoran
Mara-de Ioan Slavici-Un roman de dragoste
Ciresarii(Cam lunga, 5 carti)Aventurile unor copii.

| SabUlala a răspuns:

Iti recomand Aventurile lui Tom Sawyer-Mark Twain...este o poveste de nota 10!

| sbianca a răspuns:

Un roman de dragoste:''un baiat ura o fata'' e superb l-am citit.Nu e exagerata deloc

| andreea223 a răspuns:

Invitatie la vals. e superba :*