| Gina_1580 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri scurte. triste. Dar scurte.Va rog!sad

Răspuns Câştigător
| Anonim134 a răspuns:

•vise? : nu mai am de cand ai plecatstraight face
• urasc ca te'am cunoscut
• regrete: ultimul avort facut
•• Daca vrei pot chiar sa nu mai zambescstraight face
Nu te iubeste dar intr-un fel sau altul tine la tinewinking
• O spune doar ca sã te simti tu mai bine...
• Fara lacrimi nu exista dor adevarat:Xday dreaming sad
• Tristetea dispare o data cu trecerea timpului.
• Copilaria love struck! Singurul paradis pierdut oh go on!
• Tragediile lasă urme adânci, pe când bucuriile amintiri deşarte
• Mergem impreuna pe un nou drum
• Am invatat ca increderea se castiga…
• Mulţi se prefac că mă iubesc iar eu mă prefac, că`i cred!
• Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!
• CAUTA`MA! chiar si cu cea mai banala scuza dar. Fa'o! straight face
• "Your Eyes Kill Melove struck"
• Amintirile n`o lasa sa treaca peste, Nu se poate obisnui cu gandul ca asta este!
• Unu are de toate, unu nu mai poate!
• O poza cu un golan, asta e tot ce mai am...:XShi speranta ca`ntr`o zii langa mine el va fi day dreaming[:X]
• Nu esti primul care pleaca, dar esti primul care intr-o zi as vrea sa se intoarca
Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu, trec peste tine daca nu am incotro!
• Sinceritate. Nu poţi fi ceea ce vor alţii
• De ce'mi iei viata, de ce'mi iei iubirea?

funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| odorash a răspuns:

Educata de destin, simt mult.arat putin!
Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu imi trebuia!
As vrea sa vad in viitor, dar n-are rost… Stiu ca nu o sa mai fie ce a fost!
N-ai sa ma vezi plangand.plangand in urma ta
N-ai sa ma vezi venind cersindu`ti dragostea…
mi-am luat privirea de la geam, acum sunt indiferent. nu mai vreau sa vad nimic, vreau timpul sa curga lent. mi-a ajuns cat am vazut, cred ca e suficient!
Unde gresesc? Nu stiu. Cred c-am inceput sa omit aparenta tot cautand esenta si luptand sleit cu dependenta.
Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!
Te iubesc pentru ca ai motive sa ma respingi si nu o faci!
Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…
Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Nu mai am cuvinte mari, e o mare de tacere. In plina noapte plec de tot fara sa-ti spun la revedere
Cine te vrea, te cauta. Cine nu. NU! Ce e asa greu de inteles?
Mai bine plec sau nu…Mai bine pleaca din mine…Esti doar o pata imbacsita in cuvantul"prietenie"
Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci, ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci

| kolcov a răspuns:

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... m-ai lasat sa plec
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata...crying
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...
Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate... sad
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.
nu-ti visa viata, traieste-ti visele.:X:X:Xwinking
Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

| Iriiina a răspuns:

Ai spune ca totul trece dar stii amice ca arce buba iti lasa cicatrice? E preferatu` meu.Scurt si la obiectlaughing si tristlaughing))

| Iriiina a răspuns:

Ai spune ca totul trece, da` stii amice ca orce buba iti lasa cicatrice? E preferatu` meu.Scurt si la obiectlaughing)si tristlaughing)

| Scarlett_2449 a răspuns:

Iubirea este ca o floare, te pisi pe ea si creste mare! laughing
Sau: Un zambet intr-un moment trist, e mai valoros ca o infinitate de zambete intr-un moment fericit. Dar o infinitate de lacrimi intr-un moment trist, sunt mai benefice ca o lacrima intr-un moment fericit. Concluzia: Momentele triste sunt cele mai adecvate. happy