| Semndeintrebare a întrebat:

Cate numere are revista "Curs de pictura" de la Deagostini?

Răspuns Câştigător
| Simona07 a răspuns:

Primul numar poate fi achizitionat la un pret special de 5.99 lei, urmand ca pentru restul numerelor sa platim 11.99 lei.Aceasta colectia are aproximativ 80 de numere.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revisa de la deagostmi '' de pictura '' are 10 numere,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe presupun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu eu de abia mi-am luat primul num ar stiu ca nu te-am ajutat dar o sa vad! si eu sunt cureoasa!star

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok hay ca iti zic: am o colega care masa lucreaza la chisosc de izare si ea ia zi lui fisa care mi-a zis mie ca revista "CURS DE PICTURA" are 80 de numere; primul nr al revistei e la pretul de 5, 99 lei, iar celelalte nr sunt 12, 00 lei! big grinbig grin sper ca te-am ajutat cu ceva dc nu nu-mi da fundita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

40 de numere si un numar costa 15 lei

| tanaserazvan a răspuns:

Aaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 100...ca alta serie numita "interiorul corpului uman" avea cam 74 cand am fost pe langa chiosc ultima data!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| lucian9799 a răspuns:

Are 80 nr pentru ca tata lucreaza la deagostini

| DelyIoana a răspuns:

Revista are 75 de numere deoarece: in nr. 2 am primit un biblioraft. In acel biblioraft sunt 15 locuri pentru 15 reviste. In biblioraft mai era si un sticker cu abtibilde cu numerele 1, 2, 3,4,5. Acestea sunt pentru numerotarea bibliorafturilor. Deci, In concluzie, daca un in total sunt 5 bibliorafturi, iar fiecare biblioraft are 15 locuri, 15x5=75 deci revista "Curs de Pictura" de la DeAgostini are 75 de nr. big grin