| Zoombe3 a întrebat:

Ce melodie va emotioneaza atat de tare incat nu va mai puteti opri din plas atunci cand o ascultati? Eu nu rezist cand ascult Ruga pentru parinti - Adrian Paunescu/Stefan Hrusca si Hold me for a while - Rednex.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Minim 1% din melodiile existente sunt "lacrimogene", intr-o masura mai mica sau mai mare, mai ales daca-ti aduc aminte de cineva pierdut sau de un eveniment trecut, care te tulbura la suflet...

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dax Johnson - A Moment in the Life of Me melodia asta de face sa plangi de nu te mai opresti.am plans la ea dar nu ea te emotioneaza ci cand iti aduci aminte de un eveniment sau de ceva care se va petrece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da are dreptate nici eu nu suport da totusi sa zicem ca o suport ca nu am ce sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ricordi del cuore (edera)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bhromor koio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unltima data cand am plans la o melodie a fost acum 2 luni si nu puteam sa ma opresc melodia era eminescu/doina si ion aledeateodorovici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Richard Marx - Right Here Waiting

| meioana a răspuns:

Sincera sa fiu depinde si de starea pe care o am daca is fericita pot sa ascult si cea mai "lacrimogena" melodie din lume... si tot nu vars o lacrima...
daca is trista... abatuta si cea mai vesela melodie ma face sa vars o lacrima...
de obicei melodiile "lacrimogene" ma agita...ma deprimasad

| Strawberry89 a răspuns:

Maria Lataretu - Mama, mama, dor de mama

| Balan_Ionutz_1999 a răspuns:

Desigur,Ruga pentru parinti e o melodie si o poezie extrem de reusita, insa o poezie extraordinara este Repetabila Povara, recitata de Florin Piersic

| mariac a răspuns:

Draga mea draga! nu nmelodia te face sa plangi, ci amintirea trista pe care o ai atunci cand asculti melodia. de ex: eu plang atunci cand ascult o melodie care am mai ascultat-o exact in periaoada cand am avut un esec.scorpions-Wind of Change ma face sa plang, ptk atunci cand o ascultam (1992) eram fff trista! deci o melodie care te face sa plangi este doar o amintire neplacuta pe care tu ai asociat-o cu aceea melodie. te puuup si-ti doresc sa asculti melodii care te fac sa raziiii!

| jacke a răspuns:

Melodia care ma "inmoaie" pe mine este "si-mi vine cateodata ca sa plang". Este o adevarata melodie si eu cred ca orice parinte ar ascultao ar bufni in plans.