Întrebare recomandată | stefyy234 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de arhitect? Cam ce salarii sunt? Se merita?

Răspuns Câştigător
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Salariile arhitecților sunt destul de mari. Arhitectura nu este o muncă ușoară totuși. Trebuie fie să ai un talent înnăscut pentru asta, ori să faci pregătire și să dobândești talentul, ceea ce e puțintel mai greu. Dar da, merită să fii arhitect. E frumoasă munca asta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| justanotheruser99 a răspuns:

E o meserie frumoasă atat timp cat îți place ceea ce faci. (Adică sa nu uitam ca pana sa ajungi arhitect faci mate de îți iese pe urechi sa nu mai vorbesc de grafica si desen tehnic.)
In legătură cu salariile, in Romania arhitectii nu sunt foarte bine plătiți, dar in străinătate salariul unui arhitect e destul de consistent.
Daca merita tu decizi, adică informeaza-te exact in ce consta meseria si gandeste-te daca ți-ar placea sa faci acele lucruri zi de zi.