| ake007 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile lui Coelho?
Eu deja am citit Alchimistul, Al cincilea munte, Veronika se hotărăşte să moară, Diavolul şi domnişoara Prym, Unsprezece minute, Zahir. Dintre toate, primele 3 mi-au ramas in minte si am avut ceva de invatat.

Răspuns Câştigător
| friday_2462 a răspuns:

Mie imi place Coehlo. I-am citit toate cartiile si mi se pare ca are o viziunea interesanta asupra multor lucruri, insa uneori parca se tot invarte in jurul unui singur punct.

8 răspunsuri:
| shishilik a răspuns:

Sunt unele carti educative la el, dar nu e un scriitor uniform. Are intr-adevar propozitiile pline de subintelesuri, si poti invata multe de la el, dar m-a dezamagit oarecum. Nu stiu sa explic sentimentul, dar prima impresie de best writer nu mai e intacta...

| friedaka a răspuns:

Le-am citit pe toate, dar dupa primele 2 m-am plictisit, devenise previzibil, incepe sa semene cu Sandra Brown, nivel avansati.

| maya23_6465 a răspuns:

Paulo Coehlo, este un scriitor foarte bun dupa parerea mea, mereu ai ceva de invatat dn cartile sale, se vede ca se inspira din viata si are un fel aparte de ati capta atentia si de a te face sa te regasesti in spusele lui. E un scriitor foarte bun happy

| kathessa a răspuns:

Alchimistul a fost prima pe care am citi-o si mi-a placut cel mai mult. Pare a avea substanta...

| taylor a răspuns:

Simply the best:X
ma uimeste cu simplitatea lui de a vorbi despre viata, iubire, sentimente, fericire. Oriunde deschizi cartea, ai cel putin o propozitie din care ai ceva de invatathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in trend daca vrei sa-i zic asa, carti care se vand bine, comercial intr-un cuvant. dar ma bucur ca ai citit atatea carti si ca ti-au placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fabulos. Cel putin din punctul meu de vedere. happy Cred ca pentru prima oara am citit carti cu placere. Si acelea sunt ale lui Coelho. Mai ales "Alchimistul".

| Bogdy11v a răspuns:

Eu am citit Unsprezece minute si mi-a placut foarte mult. Scrie carti faine.