| PralineFine11 a întrebat:

Cine imi poate da o idee de pictura pentru urmatorul tablou? Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| xAnita a răspuns:

Salut!love struck O intrebare frumoasa.
Daca tot e iarna ai putea sa incerci sa pictezi un peisaj surpins de tine in acest anotimp...
ex. iarna peste padure
copiii iarna...
sau chiar iarna prin ochii si imaginatzia talove struck!
Succesbig hug
Sa aia o pictura reushitalove struck!

8 răspunsuri:
| minnieee a răspuns:

Deseneaza un patinoar cu multi copii sau o casa de la tara cu intreaga curte acoperita de zapada, o ulita de la tara cu copii care se dau cu sania sau deseneaza ce vezi in jurul tau, daca stai la bloc la etaj deseneaza privelistea care se vede de la inaltime sau daca stai pe langa un deal deseneaza-l asa cum e. Spor la pictatwinking.

| PralineFine11 explică:

Im pare rau ca nu am putut sa va dau tuturor funde.Ati avut raspunsuri foarte bune! Dar va dau un vot la ceilalti. Ok?

| Gicuta a răspuns:

Un lan de floarea soarelui, un portret de copil, un copil mancand pepene, un bebelusi si mama sa, o familie, o tabla de sah, un catelus, o mireasa in alb si rosu, iarna pe camp, trei copii la colindat, pe tine, un babrbat intre doua fete, o fetita in rochita alba dandu-se in leagan, o fantasma intr-un castel negru, un dragon, un copil uitandu-se pe geam iarna(sa se vada si privelistea de afara), o genuna (prapastie), o femeie goala p o stanca inconjurata de apa, pe un camp de flori o fata cu palarie

si cam atat ca nu mai am inspiratie big grin

fundita? :*

| Ðida a răspuns:

Si eu ma intrebam acelasi lucru. Ce pot picta? Si mi-am dat seama, imaginea care se vede de pe fereastra mea: Niste copaci, o casa si muntii departe! Daca nu vrei sa pictezi ce se vede de pe fereastra ta ai putea sa faci portretul unui om din familia ta sau...sa pictezi ceva gasit prin casa sau natura statica...
Baftakiss

| DanDannn a răspuns:

Un peisaj de iarna in care este padurea, si langa ea este o casa pe care este mos craciun.

| TuchleiMihai a răspuns:

Orce poza de aici merita imortalizata pe panza :D

http://www.facebook.com/#!/photos.php?id=1227092238

| A_2738 a răspuns:

Ce zici de :un vis, iarna pe ulita, alba ca zapada si cei 7 pitici, viata in padure? FUNDITA?

| soyaxedy a răspuns:

Un tablou de iarna din trecut din bucuresti cu oameni si trasuri trase de cai pe strazi... Funda?love struck