| Radioactive a întrebat:

Cine stie 10 schite de I.L.Caragiale mai usor de citit si de rezumat? FUNDAAAA!

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Alege-ti pe cele zece de aici cautand si in paginile urmatoare :http://www.bmb-on-line.ro/scripts/master.htm

| Biiiiiia a răspuns:

1. D`l Goe
2. Bubico
3. Un pedagog de scoala noua
4.Vizita
5.Caldura mare[sau cam asa cevathinking]
6.Doua loturi/lozuri
7. O scrisoare pierduta
8. O noapte furtunoasa
Cam atatea imi vin in minte:d
Sper ca te-am ajutatwave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu tot despre toti scriitori din lume

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Buna`

1. "Vizita.";
2. "25 de minute";
3. "Asa sa mor!";
4. "Cadou";
5. "Bubico";
6. "Amici";
7. "Ironie";
8. "Doua note";
9. "Ultima ora";
10. "Reforma".
Sper ca te-am ajutat.happy

| biancatwt7 a răspuns:

O scrisoare pierduta, vizita, d-le goe, doua loturi,-nu sunt 10 dar eu astea le-am citit si nu sunt asa grele. succes!

| adrianmarian97 a răspuns:

25 de minunte, vizita, d-l goe, bubico, la moşi, justiţie, la poşta, justiţia romana, un pedagog de scoala noua, proces-verbal(daca nu ai una dintre ele acceseaza pagina aceastahttp://ro.wikisource.org/wiki/Autor:Ion_Luca_Caragiale#Schi.C5.A3e )

| Croitor_Mihaela_1996 a răspuns:

Citeste si vei gasi

| stefanida a răspuns:

La Peles, Bacalaureat, Bubico, O noapte furtuneasa, 2 loturiwinking cam atat stiuwinking