| annaliana a întrebat:

Cine stie melodii grecesti vechi? Sau nume de cantareti greci.

Răspuns Câştigător
| Springflower2020 a răspuns:

Giannis Ploutarhos(San na eisai edo, File, Poio stoma kaiei tora ta xeili soy, To kalytero paidi, An thumitheis to oneiro mou, Me ti kardia, Paramilaw, Enas Theos, Den ime Theos, An tha ertheis esi, Anasa mou, Mono esi, Ella, Dos mous piso tin kardia mou, A se me na sagapao -si mai sunt, dar eu ti-am zis cateva- gasesti tu mai multe-oricum cred ca o sa iti placa, ca mie una imi place foarte tare acest cantaret ) Sakis Rouvas(S'Eho Erotefti, Hilia milia, Kapote tha maste mazi) Terzis(Exei ena feggari apopse, Parastratima, Dose mou mia eykairia, Anifora, Mia Fora ) Anna Vissi(Gia teleftea fora, Den thelo na kseris, Erotevmenaki, Agapoula mou), Helena Paparizou(I kardia sou petra)

6 răspunsuri:
| Springflower2020 a răspuns:

A si incearca si Giorgos Alkaios- Sagapa. E faina!

| annakarenina a răspuns:

Cel mai bun cantaret grec, considerat de toti este Demiss Rousos, canta superb si din suflet.

| annaliana explică:

Multumesc,tuturor,chiar ca am gasit melodii frumoase.

| educatie2021 a răspuns:

Mihalis hatzighianis-ola i tipota
Ego Thelo de la Balantis
Sakis Rouvas, Anna Vissi, Antonis Remos, Desppina Vandi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna bisi