| VampDiaries a întrebat:

Cite case are orasul Chisinau. Va rog cit mai reped.

6 răspunsuri:
| OtiliaP a răspuns:

vreo trei sute de case

| OtiliaP a răspuns:

In a II-a jumatate a secolului XVIII Chisinaul era deja un oras destul de mare, cu hala de piatra pentru negustori, cu vreo trei sute de case

| RETARDISME a răspuns:

| FiddleStick a răspuns:

Are peste 5000 de casewinking fundita pls

| 0rlando a răspuns:

Cine crezi că a numărat vreodată casele din Chișinău în prezent? Dacă nu punem la socoteală blocurile, ar trebui să fie mai bine de 100.000 de case.

| eusicumine_4355 a răspuns:

Recentele teste facute de laboratoarele din elvetia, facute de niste savanti germani au ajutat la urmatoarea concluzie:
Nimanui nu-i pasa de asta