| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot învăţa engleza rapid ajutându-mă de net? Dacă puteţi daţi-mi nişte link-uri cu site-uri.

Răspuns Câştigător
| AddXf a răspuns:

Http://englezaonline.com/ in parte de jos a paginii poti gasi cusul (trebuie descarcat) FUNDA?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sunt cărți de calculatoare care au fost traduse în românește.
Dacă ai și cartea în format electronic și cartea fizică tradusă în românește merge mai bine, că citești și din una și din alta.
Aici te pot ajuta eu, eventual.
Deci am cumpărat cartea tradusă în Română și apoi am făcut rost de aceiași carte, în format electronic în engleză.
Asta legat de niște cărți despre Microsoft Office 2003.
sau
Descarci softul Open Office, de pe pagini www Open Office.org.
Cauți cu Google!
Documentația este în engleză dar parțial a fost tradusă și în limba Română și compari originalul în engleză, cu traducerile în limba română.

Dacă nu știi de loc engleza, sunt cursurile de învățat engleza fără profesori.
În lipsa unor asemenea cursuri, orișice curs de învățat engleza este bun!

Sunt și niște cursuri pe net, dar nu știu cât sunt de bune.

Oricum trebuie să cumperi dicționare și cărți de gramatică a limbii engleze.
Dacă vrei și eu am o carte de gramatică a limbii engleze în engleză, și ți-o pot împrumuta, să o tragi la xerox.

Dacă ești din București și dacă mai este biblioteca Ambasadei Britanice, poți să te abonezi la ei.

| GunsRoses a răspuns:

Site-ul "Livemocha"

| Pisicuta_Melinda_1992 a răspuns:

As vrea sa invat engleza de pe net