| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca muzica house & techno are atatia admiratori?

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca asta e la moda acum?

| Ben. a răspuns:

Daaa?

| andreea8888 a răspuns:

Deoarece ori este vb de balanganeala tinerilor ''afumati'' de marijuana si beti morti, prin discoteci, ori neintelegerea muzicii care spune ''o sa te fac, ca pe un camion''!
Nu stiu ce sa zic...sunt in dilema!

| cutza a răspuns:

Pentru ca este o muzica care "spune"de toate...happy

| Vyio a răspuns:

Pentru ca iti ofera o multime de posibilitati de a dansa, pentru ca e foarte ritmata si iti ofera o stare de bine, pentru ca, pentru unii, e genul de muzica preferat.

| aumih16 a răspuns:

Imi place si mie muzica techno mai mult house nu prea ma incanta asa mult dar e un stil muzical placut si acesta poate ca eu sunt invatat mai mult cu muzica techno decat cu muzica house

| cristina_6456 a răspuns:

E ritmata si poti dansa cum vrei pe ea:p

| elena19 a răspuns:

De ce? Pt ca ne aminteste, (in special celor mai inaintati in varsta) de muzica din anii 90` si mult mai incolo, iar muzica house as putea spune ca este ascultata de catre tinerii care se distreaza prin cluburi. Doar ca din pacate mai avem un gen de muzica sad pe care eu il consider penibil... si aici ma refer la manele... cred ca totusi avem admiratori mai multi pe partea aiawinking

| tmktony a răspuns:

Pentru ca marea majoritatea artistilor din Romania si nu numai folosesc fundale house si techno. Exemple din Romania Akcent, Play and win, Montuga etc